دهه گودزیلاها

با این موجی که راه افتاده که دهه شصتی ها  اصرار دارن ثابت کنن که ما بدبخت تر بودیم خیلی مخالفم ... اینکه ما چی بودیم و اینا چرا اینجورین هم جز برای شوخی چند باری استفاده نکردم و نمیکنم .اینکه دخترای دهه 70 ای بیشتر عمل میکنن و آرایش میکنن و تهی ساسی مانکن و امثالهم رو گنده کردن هم به نظرم بیشتر کار خود دهه 60 ایها باشه، نشون به اون نشون که خود این افرادم دهه 60 ای هستن ... حتی اینکه دهه 80 ای ها خیلی وحشتناک شدن و به نوعی گودزیلای قرن نام گرفتن هم با اینکه موافقم اما خب اگه دقت کنیم دهه 80 ایها اکثر میشن بچه های دهه شصتیا ینی کار خودمون خراب بوده و گناهی به اون بچه ها وارد نیست ...

اینا رو گفتم که بدونین چیزی که میگم ربطی به دهه ها نداره ... بیشتر گلایه از از دست رفتن سنتای خوبیه که داره جاشو به تجمل گرایی میده.

 

 

 

 

 

داشتم تو یه وبلاگی رو میخوندم که اولین پاراگرافش راجع به این بود  که زمان ما بردن بعضی میوه ها به مدرسه ممنوع بود و دلیلش این بود که شاید یکی که پول نداره دلش بخواد و  نتونه داشته باشه و پدر جلو بچه شرمنده بشه .... و این سنت خیلی قشنگی بود ...(بقیه متن راجع به چیز دیگه ای بود و کار نداریم که نویسنده گند زده بود به  قشنگی پاراگراف اول)

یادم افتاد که همیشه همین بوده ... همیشه پدر مادرم  بهم گفتن که حواست باشه کوچیکترین جمله ت مصداق پز دادن نباشه . نه واسه اینکه پز دادن کار عقده ای هاست واسه اینکه اگه اون طرف تو دلش از خدا گلایه نکنه که چرا اون داره و من ندارم .

 

ایران که بودم پسر خاله که اومده بود خونمون ، وقتی رسید یه اس ام اس واسه داداشم اومد از حساب بانکیش ... شوهر خاله دو میلیون تومن واریز کرده بود تو حساب داداشم که 1 میلیونشو برای پسر خاله یه گوشی و بقیه ش برای دختر خاله 11-10 سالم یه تبلت بخرن!

حالا کاری نداریم که پسر خاله از اول تو ناز و نعمت بزرگ شده بود و همیشه بهترین کنسولای بازی رو داشت ولی خب اونا اوکی بود! بازی بود خب!

اما تبلت؟؟؟؟ برای یه دختر 10 ساله؟ به چه دردش میخوره اخه؟ گفتم یه تبلت الکی پلکی براش بگیر تبلت یه میلیونی دست بچه بدی چیکار اخه؟

پسی گفت اخه مشکل اینه که باید دقیقا اون تبلتی رو بگیرم که تو مدرسه دست دوستش دیده ...

دقیقا این شکلی شدما :|

یادم افتاد واسه عقد داداشم که اومدن تهران  خاله راجع به اینکه میخواد تبلت بخره برای دخی گفته بود و وقتی من گفتم اخه برای چیشه؟؟؟ خاله با نگاه خیلی بدی مارو چپ چپ نظاره کرد که ینی به تو چه اخه؟

اون روز بردمشون 7 تیر که مانتو بخرن خاله داشت تو اتاق پروو مانتو امتحان میکرد منم دختر خاله رو بردم که براش شال و روسری بگیرم امتحان کنه رو سرش... یه آقا و خانوم جوونی فروشنده بودن منم شالا رو میذاشتم سرش یکی یکی براش میبستم که یه دفعه صدای زنگ موبایل اومد

دخی گوشی رو آروم از تو کیف دستیش در اورد با یه حالت خیلی شیک شروع کرد اس ام اس خوندن .

اولش خانوم و اقاهه متوجه نبودن و منتظر بودن من شالای دیگه رو سرش بذارم ، بعد که دیدن من منتظرم برگشتن منو نگاه کردن منم با خنده گفتم : براش اس ام اس اومده !

پسره که خودش داشت اس ام اس بازی میکرد برگشت یه نگاه به گوشی خودش کرد یه نگاه به گوشیه دخی مرده بود از خنده( مدل گوشی دخی بهتر بود :))) ) خانومه هم سرشو انداخته بود پایین میخندید ..

پسره گفت وای به حال نسل بعدی ...

چی میخوان بشن؟!

 

 

نکات اخلاقی خاطره :

1) وقتی یک دهه شصتی هستید از دهه 90 و 80 ی گلایه نکنین چون مثل من اون جواب رو میشنوین که دست پرورده خودتونن ضایع میشین !

2) پز ندهید .

3) بچه تان را در مدرسه غیر انتفاعی ثبت نام نکنید که تبلت بخواد .

4) به خاله نگید تبلت برا چیشه؟ و در کاری که به شما مربوط نیست دخالت نکنید.

5) از موقعیت ها استفاده کرده مخ پسر فروشنده را بزنید شالاتون از اون به بعد مجانی در میاد

/ 29 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عاشق(سکوت)

الان شده معضل نوه های خانواده ما گوشی میخوان تبلت میخوان کوفت میخوان [عصبانی]والا با این خواسته هاشون [نیشخند]

عاشق(سکوت)

آقا این چه عکسی از دهه هفتادیا ای بابا[قهقهه]

عاشق(سکوت)

اسیر عکس دهه شصتیام مغنعه ها همه تا خورده تا روی ابرو[خنده]

فاطمه

تنا منم دهه هفتادیم عکس بهتر نبود[قهر][قهر][قهر][قهر][قهر]

[قهقهه][قهقهه][قهقهه] عکس پسمل نداری ؟[خنده]

زهره

من بچه رو له ش میکنم پادری میشه[نیشخند]خواهر من از قرن 18اومدم دهه چندی میشم اونوخ؟[نیشخند]

زهره

عیدت مبارک دوسی[ماچ][بغل]

عید شد ؟؟؟؟؟؟؟؟[نگران]

mehrasa

مخ پسر فروشنده رو خب اومدییییییییییییییییی[خنده] اس ام اسش تو حلق من